Past Winners

ARN congratulates all nominees, finalists and winners.

Emerging Leaders Forum 2018


Vendor Category Winner: James Bergl, Datto

2018 Finalists:

  • Brett Callaughan - Malwarebytes
  • Christopher Lacherdis - APC by Schneider Electric
  • Frank Bauer - Continuum
  • Jade Meara - Nutanix
  • James Bergl - Datto
  • Gavin Swadling - Eaton
  • Nathan Steiner - Veeam
  • Simon Howe - LogRhythm


Distributor Category Winner: Daniel Danielli, Arrow ECS ANZ & James Walters, NEXTGEN

2018 Finalists:

  • Daniel Danielli - Arrow ECS ANZ
  • James Walters - NEXTGEN
  • Jakob Phillips - Westcon-Comstor
  • Kaarena Chapman - Exclusive Networks


Partner Category Winner: Damian Zammit, Thomas Duryea Logicalis

2018 Finalists:

  • Alexander Slade - A Corp Computers
  • Damian Zammit - Thomas Duryea Logicalis
  • Cameron Cumming - Counterparts Technology
  • Jacky Zhu - Tquila ANZ
  • Justin Morris - Modality Systems
  • Sachin Verma - Oreta


Start-Up Category Winner: Darren Gore, Calibre One

2018 Finalists:

  • Darren Gore - Calibre One
  • Daniel Ng - Verrency
  • Dane Meah - InfoTrust
  • Matt Wynn-Jones - Counterparts Technology
  • Molly Rowe - Vibrato
  • Nishan Wijemanne - Cohesio Group
  • Omaru Maruatona - AiCulus
  • Regan McKay - NetCrypt


Emerging Leaders Forum 2017


Vendor Category Winner: Liesel Scaife - Veeam

2017 Finalists:

  • Alexander Hanoumis- Eaton
  • Adrian Thake - HP
  • James Bergl - Datto
  • Kevin Allan - Probax
  • Liesel Scaife - Veeam
  • Nathan Steiner - Veeam


Distributor Category Winner: Larissa Crabb - Westcon-Comstor

2017 Finalists:

  • Andrew Assad - Arrow ECS ANZ
  • Atish Singh - Ingram Micro
  • Karolina Mikita - Arrow ECS ANZ
  • Larissa Crabb - Westcon-Comstor
  • Tony Trinh - Dicker Data
  • Vanessa Loayza - rhipe


Partner Category Winner: Jon Paior - Geek

2017 Finalists:

  • Damien Coyle - Comunet
  • James Ormesher - VMtech
  • Jon Paior - Geek
  • Kirsten Waterman - Datacom Systems
  • Peter Stein - Datacom
  • Peter Low - Cavalry


Start-Up Category Winner: Ana Ouriques - Ruppells Griffon

2017 Finalists:

  • Ana Ouriques - Ruppells Griffon
  • Dane Meah - InfoTrust
  • Gavin Matthews - InfoTrust
  • Hannah Browne - Cevo
  • Regan McKay - NetCrypt
  • Simon McKay - InfoTrust