Menu
Meet the judges

Meet the judges

2011 judge line-up

Again this year, we have overwhelming support from the IT community and have appointed 60 judges on our panel: 20 from the distributor ranks, 20 from the vendor camp and 20 from the reseller community. Here’s a full list of our esteemed judges.

Vendor

  1. CA - Klasie Holtzhausen
  2. APC - Gordon Makryllos
  3. Dell - Jay Turner
  4. IBM - Phil Cameron
  5. Oracle/Sun - Patricia Nance
  6. Symantec - Steve Martin
  7. VMware - Paul Harapin
  8. Citrix - Kellie Morris
  9. Kaseya - Dermot McCann
  10. D-Link - Domenic Torre
  11. Cisco - Sara Adams
  12. Trend Micro - David Patnaik
  13. EMC - Chris Moyle
  14. Intel - Kate Burleigh
  15. Microsoft - Paul Voges
  16. Kyocera - David Finn
  17. HP - Paul Robson
  18. Toshiba - Mark Whittard
  19. Lenovo - Chris Kelly
  20. McAfee - Gavin Struthers

Distributors

  1. Alloys - Paul Harman
  2. itX/Avnet - Greg Newham
  3. Dicker Data - David Dicker
  4. IPL - Paul Scanlan
  5. Westcon Group - Leigh Howard
  6. NewLease - Doug Tutus
  7. ICT Distribution - Ben O’Leary
  8. WhiteGold Solutions - Dominic Whitehand
  9. Altech - Antony Sheen
  10. Anyware - Garrison Huang
  11. Bluechip Infotech - Johnson Hsiung
  12. Distribution Central - Scott Frew
  13. Ingram Micro - Jay Miley
  14. Simms International - Danny Moore
  15. DPSA - Jacques Tesson
  16. Synnex - Kee Ong
  17. Express Data - Ross Cochrane
  18. Fortunetec - Justin Hsu
  19. Lan 1 - Daniel Lee
  20. Multimedia Technology - John Hassal

Resellers

  1. Brennan IT - Dave Stevens
  2. Dimension Data - Steve Nola
  3. Evolve IT - Nick Moran
  4. Harvey Norman - Ben McIntosh
  5. Somerville Group - Craig Somerville
  6. Allcom - Andrew Leigh
  7. Klikon Solutions - David Abouhaidar
  8. Corporate Express - Ahmed Latif
  9. Thomas Duryea - Andrew Thomas
  10. Accucom - Sam Sarkis
  11. Artis Group - Peter Giudes
  12. City Software - Lorenzo Coppa
  13. Anittel - Peter Kazacos
  14. Calvert Technologies - Dean Calvert
  15. Ethan Group - Andrew Rayment
  16. Datacom - Mark McWilliams
  17. Frontline Systems - Steve Murphy
  18. Insight Software - Andrea Della Mattea
  19. Oriel Technology - Jake Wynn
  20. Data#3 - Laurence Baynham

Follow Us

Join the newsletter!

Or

Sign up to gain exclusive access to email subscriptions, event invitations, competitions, giveaways, and much more.

Membership is free, and your security and privacy remain protected. View our privacy policy before signing up.

Error: Please check your email address.

Tags 2011 ARN IT Industry Awards

Show Comments